مقالات

متخصصین

متخصصین

افراد حرفه ای

در این بخش لیست تمام کنفرانس ها و دوره های آموزشی ما قرار گرفته است. همچنین اطلاعات و پشتیبانی زیادی برای هرکسی که در زندگی کاری خود با اوتیسم روبرو هست، فراهم می کند. ما اطلاعات لازم را برای افراد متخصص در زمینه های آموزش ، بهداشت ، تحقیقات و مراقبت های اجتماعی و حتی در استخدام ، تئاترها ، ورزش ها یا حوزه عدالت کیفری در اختیار داریم. آیا به دنبال یک شغل در حوزه اوتیسم هستید؟ فرصت های شغلی خالی را ببینید.

شبکه اوتیسم: جایی که متخصصان اوتیسم باهم در ارتباط هستند

به بیش از 10،000 نفر که در سراسر جهان در زمینه اوتیسم کار می کنند ، بپیوندید.

به شبکه اوتیسم مراجعه کنید تا:

- مقالات ، مطالعات موردی و تحقیقات دیگران را که در اوتیسم کار می کنند بخوانید
- مصاحبه هایی با متخصصان برجسته اوتیسم مانند دکتر جودیت گولد و سارا هندریککس را ببینید
- با اخبار روزانه اوتیسم همراه باشید
- با گروه ها و مباحث تخصصی ما مطالب خود را به اشتراک بگذارید ، یاد بگیرید و با آنها همکاری کنید
- با خبرنامه الکترونیکی ماهانه ما اطلاعات خود را بالاتر ببرید

به شبکه اوتیسم مراجعه کنید

رویدادها براساس تاریخ
کنفرانس ها و دوره های آموزشی اوتیسم

اگر می خواهید برای سازمان خود از آموزش های غیرفعال استفاده کنید ، می توانیم کمک کنیم. برای گفتگو در مورد نیازهای آموزشی خود با ما تماس بگیرید.
جدول دروس و کنفرانس ها در شهر ها و کشورهای مختلف

اعتباربخشی اوتیسم

اعتباربخشی اوتیسم تنها برنامه تضمین کیفیت اوتیسم در ایران برای پشتیبانی و توسعه برای همه کسانی است که به افراد اوتیسم خدمات ارائه می دهند. این راهی است که سازمانها می توانند از کودکان و بزرگسالان اوتیسم پشتیبانی بسیار خوبی نشان دهند.
Accreditation

به اعتبارنامه بپیوندید
سوالات اعتبار سنجی اوتیسم

سوالات جدید: لطفا این فرم را تکمیل کنید و یکی از مشاوران اعتباربخشی ما طی 10 روز با شما تماس خواهد گرفت.

همه قسمت های مشخص شده با ستاره (*) باید تکمیل شوند.
جزئیات سازمانی
نام
ادرس
استان

درباره خدمات خود
چه تعداد خدمات به اعتبارسنجی اوتیسم نیاز دارند؟
*
از چند فرد مبتلا به اوتیسم حمایت می کنید؟
1-10
11-25
26-40
بیش از 40
*
سرویس (های) شما چند سایت را پوشش می دهد؟
نوع خدمات / ارائه مدرسه
روزانه بزرگسالان
مسکونی بزرگسالان
خانه کودکان
کالج و تحصیلات بعدی
دسترسی جامعه
مدرسه روز
دسترسی آموزشی
آژانس کاریابی
آژانس پرورش
NHS و بیمارستانهای مستقل

معلمان

اگر معلمی هستید یا در مدرسه کار می کنید ، منابع اوتیسم زیادی برای شما داریم. در MyWorld ثبت نام کنید و نکات عملی در مورد کمک به کودکان اوتیسم که از طریق ایمیل هر دو هفته برای شما ارسال می شود داشته باشید. اطلاعاتی در مورد آموزش فرزندان پیش دبستانی تا دانشجویان در آموزش عالی و همچنین منابع بیشتر از مؤسسه آموزش اوتیسم دریافت کنید.
با MyWorld به دانش آموزان اوتیستیک کمک کنید

اگر در کلاس خود یک دانش آموز اوتیستیک دارید ، ممکن است از روش های کوچک زیادی که می تواند به آنها برای داشتن یک دوره بهتردر مدرسه کمک کنند ، آگاهی نداشته باشید. گاهی اوقات این فقط کمی پشتیبانی صحیح است که می تواند برای فرد در طیف اوتیسم که در حال مبارزه است تفاوت مهمی ایجاد کند.

اگر معلم یا متخصص آموزش هستید ، هم اکنون در خبرنامه MyWorld ما عضو شوید تا هر ماه اطلاعات و منابع رایگان را مستقیماً به صندوق ورودی دریافت کنید. این کمپین برای کمک به معلمان و سایر متخصصان آموزش و پرورش با پشتیبانی از دانش آموزان در طیف اوتیسم در مدارس ، با دسترسی به بهترین منابع و اطلاعات رایگان ساخته شده است.

"وقتی فهمیدم یک دانش آموز اوتیسم قرار است که به کلاس من بپیوندد ، می خواستم بهترین آموزش ممکن را به او بدهم ، درست مثل سایر دانش آموزانم. دانستن پشتیبانی با کیفیت در دسترس ، این کار را بسیار ساده تر می کند. " عایشه ، دستیار تدریس

می توانید به ایمیل های بایگانی شده MyWorld دسترسی پیدا کنید و ببینید چگونه می توانید از دانش آموزان اوتیستیک خود در مناطق مختلف زندگی مدرسه ای پشتیبانی کنید.

ثبت نام در MyWorld

کارمندان بهداشت و درمان

همیشه بدیهی نیست که فرد مبتلا به اوتیسم است. به همین دلیل است که برای متخصصان بهداشت آگاهی از ابتلا به اوتیسم بسیار مهم است ، زیرا افراد اوتیستیک که در یک ملاقات پزشکی یا پزشکی شرکت می کنند احتمالاً نیازهای بسیار خاصی دارند. ممکن است افراد در طیف اوتیسم احساس درد نکنند ، ممکن است دشوار باشند که به شما بگویند چه مشکلی برای آنها وجود دارد یا ممکن است لمس یا معاینه برای آنها بسیار ناراحت کننده باشند. ما به شما آموزش ، مشاوره و کنفرانس می دهیم تا بتوانید مهارتهای خود را توسعه دهید.

مراقبت از دندان و اوتیسم

برخی از بیماران دندانپزشکی شما در طیف اوتیسم قرار دارند. رفتن به دندانپزشک برای یک فرد مبتلا به اوتیسم می تواند بسیار استرس زا باشد. در اینجا چند نکته در مورد کارهایی که قبل و در طول درمان می توانید انجام دهید ، آورده شده است.

- شاید لازم باشد در نحوه برخورد با بیمار مبتلا به اوتیسم انعطاف پذیرتر باشید. سعی کنید زمان انتظار را به حداقل برسانید ، زیرا این می تواند به افزایش اضطراب منجر شود. ممکن است رزرو یک قرار ملاقات مضاعف یا تقسیم خدمات در طی چندین جلسه کمک کند. این بدان معناست که با آشنا شدن فرد به شرایط ، می توانید یکباره و یک قدم کارها را انجام دهید و احتمالاً به مدیریت اضطراب فرد کمک می کنید.
- ارتباط خوب مهم است. همیشه آنچه اتفاق می افتد را توضیح دهید (به عنوان مثال ، "من دندان های شما را بررسی می کنم تا مطمئن شوم که آنها در شرایط خوبی هستند") و آنچه را که می خواهید انجام دهید بیان کنید ("من می خواهم یک آینه کوچک را درون دهان بگذارم تا دندانهای شما را بررسی کند. آینه ممکن است لبه های دهان شما را لمس کند)). افراد طیف اوتیسم اغلب به زمان اضافی برای پردازش اطلاعات نیاز دارند و برخی ممکن است ترجیح دهند اطلاعات به صورت بصری ارائه شود.
- بعضی از افراد اوتیسم دوست ندارند لمس شوند. اگر در طول دوره درمان نیاز به لمس آنها دارید ، به آنها هشدار دهید. به روشنی توضیح دهید که چه کاری انجام خواهید داد.
- برخی از افراد مبتلا به اوتیسم نسبت به نور و صدا حساسیت بالایی دارند. ببینید آیا می توانید قبل از قرار ملاقات در مورد مسائل احتمالی اطلاعات کسب کنید و هر زمان ممکن محیط را متناسب با آن تنظیم کنید. ممکن است شما نتوانید روشنایی یا سر و صدای ایجاد شده توسط تجهیزات را تغییر دهید ، بنابراین در صورت بروز این مسئله ، توپ های استرس یا حواس پرتی بینایی ممکن است مفید باشد.
- شستشوها و مواد شیمیایی ممکن است بو، مزه و طعم شدیدتری را برای افراد طیف اوتیسم بروز دهند. در صورت امکان ، آیا می توانید گزینه های دیگری ارائه دهید؟ به عنوان مثال ، دهانشویه ای بسیار ملایم جایگزین کنید یا اصلاً استفاده نکنید.
- توجه داشته باشید که تزریقات و حفاری ها ، به ویژه اگر همراه با سر و صدای یا احساسات دیگری مانند آب سرد باشد ، ممکن است بسیار دردناک باشد.
- برخی از بیماران مبتلا به اوتیسم حساسیت بسیار کمی به درد دارند ، بنابراین اگر شما تست درد می کنید ممکن است پاسخ ندهند.
- اگر بیمار شما یک همراه دارد ، معمولاً بهتر است که همراه بیمار در حین درمان حضور پیدا کند ، با فرض اینکه بیمار از این کار راضی است. یک همراه ممکن است ارتباط را برای شما و بیمار آسانتر کند. اطمینان حاصل کنید که آنها می توانند از نیازهای فردی بیمار دفاع کنند.
- افراد اوتیسم می توانند همه چیز را به معنای واقعی کلمه برداشت کنند ، بنابراین مطمئن شوید که منظور خود را دقیق می گویید. از استعاره ها خودداری کنید. بررسی کنید که شخص شما را درک کرده است ، اما از حمایت کردن خودداری کنید.
- برای انتقال اطلاعات به حرکات یا زبان بدن تکیه نکنید. همچنین طنز و شوخی ممکن است توسط فرد اشتباه گرفته شود.
-در برخی از بیماران ، ممکن است متوجه زبان غیرمعمول بدن و تماس چشمی شوید. بعضی از افراد از دوری از تماس چشمی احساس بهتری دارند. ممکن است برای بعضی دیگر تشخیص اینکه چه مدت باید تماس چشمی داشته باشند دشوار باشد.
- در صورت اضطراب ، افراد مبتلا به اوتیسم ممکن است صدایی ایجاد کنند یا از حرکات تکراری استفاده کنند. این ممکن است راهی برای مقابله باشد و باید مورد احترام باشد.
- اضطراب ، اضافه بار حسی و مشکلات ارتباطی می تواند به معنای این باشد که رفتار یک فرد به چالش کشیده می شود. به والدین یا سرپرستان اجازه دهید کنترل امور را در دست بگیرند ، زیرا آنها بهترین راه برای حمایت از بیمار را می دانند.

راهنمایی برای متخصصان چشم پزشکی

این راهنما از متخصصان مراقبت از چشم است که با افراد طیف اوتیسم کار می کنند.

بیش از 1 از 100 نفر درایران در طیف اوتیسم قرار دارند. در زیر ، ما در مورد نزدیک شدن به یک بیمار جدید نکاتی را ارائه می دهیم.

بسیاری از افراد در طیف اوتیسم ، از تصاویر کمکهای بینایی استفاده میکنند که به آنها کمک می کنند تا درک کنند که چه اتفاقی در آینده رخ خواهد داد و مهمتر از همه ، چه اتفاقی خواهد افتاد. بنابراین ، وسایلی که برای "تست چشمی" تهیه شده اند از یک روایت تصویری استفاده می کنند که می تواند به بیمار در درک آنچه مورد نیاز آنهاست و اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد ، کمک می کند.

قرار ملاقات اولیه

- برای آشنایی فرد در طیف اوتیسم با اتاق مشاوره و تجهیزات ، ترتیب یک قرار ملاقات اولیه را در نظر بگیرید تا آنها بدانند که در طول آزمایش چشم انتظار چه چیزی را دارند. از طرف دیگر ، اطلاعات در دسترس را در مورد آنچه اتفاق خواهد افتاد را فراهم کنید.
- دانستن اینکه چه اتفاقی برای فرد خواهد افتاد در طیف اوتیسم مهم است ، زیرا می تواند به آنها در داشتن حس امنیت بیشتر و اضطراب کمتر کمک کند. سعی کنید و اطمینان حاصل کنید که قرار ملاقات ها هنگام برنامه ریزی شروع و پایان می یابد.
- در صورت لزوم ، قبل از قرار ملاقات با والدین یا مراقب فرد صحبت کنید تا بدانید که بیمار ممکن است چه چیزی را دوست داشته باشد یا دوست نداشته باشد یا به خوبی پاسخ دهد ، به عنوان مثال شمارش ، اشکال ، چراغ ها ، شخصیت های تلویزیون و غیره. می توانید از این موارد استفاده کنید تا به آنها در هنگام ملاقات احساس آرامش بیشتری دهید.

برقراری ارتباط

نکات ذکر شده در زیر ممکن است روند ارتباط با بیمار مبتلا به اوتیسم را سهولت بخشد.

- از استفاده از دستورالعمل های پیچیده ای که ممکن است فرد مبتلا به بیماری اوتیسم درک نکند ، خودداری کنید. اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل ها روشن ، مختصر و بدون ابهام هستند.
- از دستور اول " X بعد Y" استفاده کنید. بسیاری از متخصصین گفتاردرمان اعتقاد دارند این شیوه تفکر برای برقراری ارتباط مناسب و موثر است: "ابتدا من صحبت می کنم ، سپس شما صحبت می کنید" - ممکن است یک بیمار در طیف اوتیسم با "اول نشستن بعد نگاه کردن" یا "اول چشم اول بعد چشم دوم" آشنا باشد. .
- از ساعت سنج یا شمارش معکوس استفاده کنید تا مدت زمان حضور آنها در اتاق مشخص شود.
- از 'دوباره' استفاده کنید تا نشان دهید می خواهید آنچه را که ما فقط انجام داده ایم تکرار کنید.
- در صورت وجود مدل ، از والدین یا مراقبان خود استفاده کنید: ‘ابتدا مادر عینک را می گذارد و سپس جک عینک می گذارد.
- استفاده از نوبت دهی: "همه ما این کار را انجام دهیم ، در بعضی مواقع" نوبت من "این است که نگاهی بیندازم یا بخوانم یا عینک بگذارم.
- به بیمار زمان بیشتری برای پردازش و پاسخ به اظهارات و سؤالات بدهید صبور ، قابل پیش بینی و آرام باشید.
Echolalia اصطلاحی برای توصیف تکرار یک عبارت یا صدا است. اگر بیمار دچار اکولالیا باشد ، ممکن است آخرین قسمت از هر عبارت شنیده شده را تکرار کند. بنابراین ، مطمئن شوید که سؤالاتی از قبیل "بهتر یا اول بهتر؟" اطراف به "دوم بهتر یا اول؟" و ببینید که آیا پاسخ همان است یا تغییر می کند. یا به سادگی می توانید بگویید - این یا این یکی؟ »در عوض.

معاینه - چه کاری باید انجام دهم؟

آنچه در معاینه چشم حاصل می شود به عوامل زیادی بستگی دارد و ممکن است در اولین مراجعه به بیمار ، از نظر بالینی کمی فراتر از آشنایی بیمار با اتاق و شما حاصل شود. این موضوع به اندازه تعیین مشکل چشم اهمیت دارد ، زیرا ، ممکن است سالهای بعد بازهم بیمار را ببینید و او باید احساس اطمینان و اشنایی کند.

اندازه گیری دید ممکن است "از نظر چشمی بسیار چالش برانگیز" باشد. اگر به آنها اسباب بازی می دهید ، آیا این ویژگی ها را با چشمان خود کشف می کنند یا اینکه آن را رد می کنند زیرا در دیدن ویژگی های اسباب بازی مشکل دارند؟

والدین و سرپرستان می فهمند که شما ممکن است تنها در یک دیدار نتوانید معاینه کامل را انجام دهید. اگر پزشک نتواند معاینه کامل چشم را انجام دهد یا نیاز بالینی وجود دارد که پزشک یا پزشک نتواند آن را برآورده کند ، ممکن است مراجعه به خدمات چشم بیمارستان از طریق پزشک معالج شخص انجام شود.

نکات کلیدی

- از زبان مستقیم و ساده استفاده کنید.
- بیمار را در ساعتی ساکت از روز معاینه کنید.
- برای مشاوره وقت بیشتری بگذارید یا بخشهایی از معاینه را طی چندین بازدید انجام دهید.
- پیشاپیش توضیح دهید که در طول هر ربخش چه اتفاقی خواهد افتاد.
- مهمتر از همه ، صبور و فهیم باشید.

این اطلاعات از مقاله ای در نوامبر 2012 نوشته شد توسط دکتر Paul Constable ، دانشگاه سیتی ، لندن گرفته شده است. آقای اندرو میلینگتون ، دانشگاه کاردیف و خانم پاملا آنکتل و دکتر جولی آنه لیتل ، دانشگاه اولستر.

آخرین ویرایش در 14 سپتامبر 2017

جایزه دوستانه اوتیسم

ما به سازمان های دوستدار اوتیسم بیشتری در سراسر ایران و دنیا احتیاج داریم. جایزه دوستانه اوتیسم ، مشاغل را در دسترس تر می کند و به باز کردن فضاهای عمومی برای افراد مبتلا به اوتیسم و خانواده های آنها کمک می کند. درصورتیکه شما جزو مشاغلی هستید که مشتریان بیشتری را شامل می شوید ، یا شخص اوتیستیکی هستید که در تلاش است تا بیشترین ارتباط را با جامعه خود داشته باشید ، جایزه ما می تواند کمک کند.
هم اکنون درخواست دهید

درباره دارندگان جوایز دوستانه اوتیسم دنیا اطلاعات کسب کنید

در سراسر دنیا مشاغل ، اماکن و جاذبه های گردشگری در حال انجام اقدامات ویژه ای برای دوست دار اوتیسم شدن هستند. در اینجا برخی از شرکت کنندگان در مورد تأثیر این جایزه برای خود و بازدید کنندگانشان به ما می گویند.

درگیر شوید
ما می خواهیم جایزه دوستانه اوتیسم به مشاغل کمک کند تا اوتیسم را درک کنند و فرصت های خود را به روی بسیاری از افراد مبتلا به اوتیسم باز کنند که در غیر این صورت ممکن است احساس خاموشی کنند.

درک بهتر مردم در ریشه بهبود دسترسی به اماکن عمومی ، کاهش انزوای اجتماعی است که توسط برخی از افراد اوتیسم احساس می شود و در واقع ایجاد چنین فضاهایی دنیارا برای همه راحت تر است.

افراد اوتیستیک و خانواده و دوستانشان به بهترین وجه برای اطلاع رسانی به صاحبان مشاغل و مشاوره در مورد چالش هایی که ممکن است در هر مکان خاص با آنها روبرو شوند ، صلاحیت دارند.

اگر مایل هستید به یکی از مشاغل نزدیک شوید تا آنها را ترغیب به دریافت جایزه دوستانه اوتیسم کنید ، ما منابعی را برای کمک به شما تهیه کرده ایم.

جعبه ابزار تبلیغ کنندگان جوایز Autism Friendly Award را بارگیری کنید.

نامه تماس ما را برای تماس با مشاغل بارگیری کنید.

برای ما کار کنید

از علاقه شما برای پیوستن به تیم ما متشکرم.

از نقش های مستقر در مدرسه گرفته تا کارهای اداری ، اطلاعات بیشتری راجع به آنچه انجام می دهیم کسب کنید و در ایجاد جامعه ای که افراد اوتیسم را می پذیرد ، به ما بپیوندید.

همه مشاغل را مرور کنید

یادگیری و پیشرفت

هرچه بیشتر بدانید ، بیشتر می توانید به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کنید تا زندگی خود را بهتر بگذرانند.

به همین دلیل ما به شما کمک و آموزش های لازم را برای کمک به افراد مبتلا به اوتیسم میدهیم. ما می خواهیم آنها پیشرفت های بیشتری داشته باشند ، و همچنین مهارت ها و شغل خود را توسعه دهند. ما به سرمایه گذاری خود در پیشرفت حرفه ای کارکنان خود افتخار می کنیم.
صلاحیت ها

اگر در نقش یک مربی پشتیبان هستید ، در طی 12 هفته اول با ما ، ما برای تکمیل گواهینامه مراقبت از شما هزینه خواهیم پرداخت. این برای هر کسی که در زمینه مراقبت های بهداشتی و اجتماعی کار می کند ضروری است. همچنین می توانید جوایز و دیپلم های مربوطه را نیز تکمیل کنید. بسیاری از مدیران ما در نقش های جوان شروع شده و به دنبال آموزش پیشرفت کرده اند.

منطقه آموزش الکترونیکی NAS

ما یک منطقه آموزش الکترونیکی برنده کننده جوایز داریم که بیشتر آموزش های مورد نیاز خود را کامل می کنید و دوره های دیگری مانند مدیریت زمان و رسیدگی به تعارض را پیدا می کنید. ما همچنین یادگیری شما را متناسب خواهیم کرد تا اطمینان حاصل کنیم که تمام مهارت های لازم برای حمایت از مبتلایان به اوتیسم را دارید.

کارفرمایان سازگار با اوتیسم

هیچ کس بیشتر از کسی که اوتیسم دارد نمی داند اتیسم داشتن چگونه است .

به همین دلیل ما از برنامه های افراد مبتلا به اوتیسم استقبال می کنیم ، و ما بهترین پشتیبانی ممکن را برای کمک به آنها در موفقیت کسب می کنیم.

درخواست نقش

ما می دانیم که درخواست شغل می تواند کمی غافلگیر کننده باشد. بنابراین ما برای تکمیل فرم درخواست شما راهنمایی هایی را ارائه داده ایم ، و اگر از شما بخواهند در مصاحبه شرکت کنید چه انتظار دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *